Antsla valla üldplaneeringu kehtestamine
Antsla Vallavalitsus annab teada, et Antsla Vallavolikogu 21.08.2024 otsusega nr 15 kehtestati Antsla valla üldplaneering ja tunnistati kehtetuks seni kehtinud Urvaste valla üldplaneering. Antsla valla üldplaneeringu kehtestamisega kaotab kehtivuse Antsla Vallavolikogu 25.09.2012 määrusega nr 13 kehtestatud Antsla valla üldplaneering.
Antsla valla üldplaneeringuga hõlmatav ala on kogu Antsla valla territoorium, ca 415 km2. Üldplaneeringu koostamisel on fookus eelkõige kohalikel ja kogukondlikel väärtustel. Antsla valla olulisemad ruumilised vajadused on – säilitada väljakujunenud asustusstruktuuri ja maastikumustrit, tagada keskuste jätkusuutlik toimimine, luua eeldused ettevõtluse tekkeks, kujundada kvaliteetne ja inimsõbralik elu- ja ettevõtluskeskkond. Üldplaneeringuga on lahendatud planeerimisseadusest tulenevad ülesanded valla ruumilisest vajadusest lähtuvalt- määratud asustust suunavad tingimused, maakasutus- ja ehitustingimused, maakasutuse juhtotstarbed jt valla arenguks olulised teemad. Sidusate võrgustike (taristud, roheline võrgustik) toimimise tagamiseks vaadeldi üldplaneeringu koostamisel piiriüleseid seoseid valla lähiümbrusega.
Üldplaneeringu koostamisega paralleelselt viidi läbi keskkonnamõju strateegiline hindamine (KSH), mis selgitab, kirjeldab ja hindab üldplaneeringu elluviimisega kaasneda võivat majanduslikku, sotsiaalset, kultuurilist mõju ning mõju looduskeskkonnale, määrab vajadusel mõju leevendusmeetmed. KSH tulemused kajastuvad üldplaneeringu lahenduses.
Üldplaneeringuga ei teha ettepanekuid Võru maakonnaplaneeringu muutmiseks. Üldplaneeringu ülesannete lahendamisel on Võru maakonnaplaneeringuga määratud suuniseid ja tingimusi täpsustatud.
Üldplaneeringu ja KSH dokumendid lisatud allpool ja siit leiad avaliku veebikaardi
Veebikaardil täiendavate kihtide avamiseks vajuta kihi nime ees olevale väikesele kolmnurgale.
Seotud failid:
-
Antsla_YP.asice
-
1_HK_Antsla_UP.asice
-
SK100_Seletuskiri_Antsla_YP.pdf
-
MH100_KSHA_aruanne_Antsla_YP.pdf
-
JN200_Joonis_3_Antsla_YP_TT.pdf
-
JN100_Joonis_1_Antsla_YP_MK.pdf
-
JN500_Joonis_2_Antsla_YP_VP.pdf
-
Lisa_2_Antsla_ÜP_LS_ja_KSH_VTKh.pdf
-
Lisa_6_Riiklikud_looduskaitse_ja_kultuuriväärtusedh.pdf
-
Lisa_8_Pärandkultuuriobjektidh.pdf
-
Lisa_7_Maardlad_ja_mäeeraldisedh.pdf
-
Lisa_3_Antsla_ÜP_KSH_vastuvõtmisele 19.10.2022 - täiend 20.03.2024h.pdf
-
Lisa_4_Antsla_ÜP_alusanalüüs_23022022h.pdf
-
Lisa_5_Ülevaade_Antsla_vallast_2020_a_seisuga_05102022h.pdf
-
Lisa_1_Rohvevõrgustiku_analüüs_25082022h.pdf
-
21.08.2024 nr 15.asice
Ettepanekutest tulenevalt täiendatud üldplaneeringu eelnõu
Regionaal- ja Põllumajandusministeerium kiitis heaks Antsla valla üldplaneeringu 20.06.2024 kirjaga nr 14-3/661-5.
Antsla valla vastuvõetud ja heakskiitmisele saadetud üldplaneeringule tegi Regionaal- ja Põllumajandusministeerium täiendamise ettepanekud 08.02.2024 kirjaga nr 14-3/661-1 alljärgnevatel teemadel:
1.Vabariigi Valitsus otsustas 20.10.2023 korraldusega nr 266 „Kaitseväe Nursipalu harjutusvälja laiendamine planeerimisseadust kohaldamata, keskkonnamõju hindamata jätmine ja Natura asjakohase hindamise algatamine" laiendada Nursipalu harjutusvälja.
Relvaseaduse § 85 lõige 32 sätestab, et RelvS § 85 lõike 31 alusel asutatud või laiendatud harjutusvälja alal peatuvad samal alal varem kehtestatud planeeringud või nende osad kuni alal uute planeeringute kehtestamiseni. Vabariigi Valitsuse korraldusega arvestava tervikliku ruumilahenduse loomiseks tuleb korralduse jõustumise ajal koostamisel olevates planeerimismenetlustes korraldusega arvestada või vajaduse korral algatada alal kehtivate üld- ja maakonnaplaneeringute muutmine. Nimetatud planeeringute kehtestamise otsust ei saa vaidlustada ulatuses, milles see puudutab käesoleva paragrahvi lõikes 31 nimetatud Vabariigi Valitsuse korraldusest tulenevate nõuete arvestamist planeeringus.
Antsla Vallavalitsus annab teada, et Vabariigi Valitsuse 20.10.2023 korralduse nr 266 „Kaitseväe Nursipalu harjutusvälja laiendamine planeerimisseadust kohaldamata, keskkonnamõju hindamata jätmine ja Natura asjakohase hindamise algatamine" (RT III, 21.10.2023, 3) alusel on Antsla valla üldplaneeringusse kantud Kaitseväe Nursipalu harjutusvälja, mis on asutatud Vabariigi Valitsuse 14. veebruari 2008. a korraldusega nr 79 „Kaitseväe Nursipalu harjutusvälja asutamine ja riigivara tasuta üleandmine", laienduse välispiir Antsla valla osas.
Nursipalu harjutusala laiendamisega ja selle piiranguvööndi ulatusega ei kaasne üldplaneeringu lahenduse muutmise vajadus.
2. Regionaalministri 15.12.2023 määrusega nr 119 „Haldusüksuste piiride muutmine Valga maakonna Valga vallas ja Võru maakonna Antsla vallas territooriumiosa üleandmisega" (RT I,23.12.2023, 3; määrus jõustus l.01.2024) muutus Antsla ja Valga valla vaheline piir Valga valla Lusti küla territooriumiosa üleandmisega Antsla valla koosseisu.
Antsla Vallavalitsus annab teada, et ülalnimetatud määruse alusel on Antsla valla
üldplaneeringusse kantud Lustimõisa küla.
Halduspiiri muutmisega ei kaasne üldplaneeringu lahenduse muutmise vajadus.
Üldplaneeringu materjalidega saab tutvuda Antsla valla kodulehel https://antsla.ee/uldplaneering
Seotud failid:
-
Lisa_3_Antsla_ÜP_KSH_vastuvõtmisele_19102022.pdf
-
Lisa_8_Pärandkultuuriobjektid.pdf
-
Lisa_6_Riiklikud_looduskaitse_ja_kultuuriväärtused.pdf
-
MKA_kinnitus_Antsla valla ÜP-s arheoloogiatundlikud alad.msg
-
Rande_Agro_kinnitus_ Antsla valla ÜP-s arheoloogiatundlikud alad.msg
-
Lisa_2_Antsla_ÜP_LS_ja_KSH_VTK.pdf
-
Lisa_7_Maardlad_ja_mäeeraldised.pdf
-
Lisa_4_Antsla_ÜP_alusanalüüs_23022022.pdf
-
Lisa_5_Ülevaade_Antsla_vallast_2020_a_seisuga_05102022.pdf
-
Lisa_1_Rohvevõrgustiku_analüüs_25082022.pdf
-
Antsla_ÜP_MK_2024_04_22.pdf
-
Antsla_ÜP_VP_2024_04_22.pdf
-
Antsla_ÜP_seletuskiri26.04.2024.pdf
-
Antsla_ÜP_TT_2024_03_21.pdf
-
Avalikult kasutatava teega mittenõustumine (1) (1).asice
-
Antsla_ÜP_Koostöötabel_06_2024.pdf
Antsla valla üldplaneeringu avaliku väljapaneku ja avaliku arutelu tulemused
Antsla valla ruumiliste arengute eesmärgiks on hajaasustuses säilitada traditsiooniline asustusstruktuur ja maastikumuster. Uusi ulatuslikke elamualasid ei kavandata. Tootmine on valla majanduse arengus võtmetähtsusega ning selle potentsiaali toetatakse maakasutuse ja taristu kavandamisel. Üldiseid arendustegevusi kavandades tuleb arvestada üldplaneeringus sätestatud tingimuste ja maakasutuse suundadega. Väärtuslik põllumajandusmaa peab olema mitmekesises kasutuses, sealjuures on lubatud kõik kasutused, mis säilitavad mulla viljakuse. Antsla vallas on olemas võimalused taastuvenergia tootmiseks päikesest ja biomassist. Detailplaneeringu koostamise kohustusega alad on Antsla linn (koos kavandatava piirimuudatusega Lusti küla osas) ja Kobela alevik ning nendega piirnevad veekogud ning ka Vana-Antsla alevikus kuni selle muutmiseni Vana-Antsla külaks. Väljaspool detailplaneeringu koostamise kohustusega alasid võib kohalik omavalitsus Antsla vallas algatada detailplaneeringu igakordse kaalutlusotsusena.
Üldplaneering on üldisel tasemel maakasutuse planeering, mis ei käsitle ruumi kinnistu põhiselt. Üldplaneeringu tulemusel ei toimu otsest ehitustegevust, kohest maaüksuste sihtotstarvete muutmist. Maaomanik saab oma maad kasutada edasi samal otstarbel nii kaua kui soovib, üldplaneeringuga arvestamine on kohustuslik arendustegevusel. Reaalne arendus- ja ehitustegevus toimub kas läbi detailplaneeringu (detailplaneeringu koostamise kohustuse korral) või projekteerimistingimuste andmise.
Antsla valla üldplaneeringu avalik väljapanek toimus 16.01.2023 – 16.02.2023. Avaliku väljapaneku jooksul oli planeeringu materjalidega võimalik tutvuda elektrooniliselt Antsla valla veebilehel https://antsla.ee/uldplaneering ning asutuste lahtiolekuaegadel Urvaste raamatukogus, Tsooru raamatukogus ja Antsla vallavalitsuse administratiivhoones. Avaliku väljapaneku jooksul oli igal isikul õigus avaldada üldplaneeringu kohta arvamust. Kokku esitati 8 arvamuskirja. Antsla Vallavalitsus analüüsis esitatud arvamusi ja ettepanekuid ning võttis nende osas põhjendatud seisukohad, mis edastati kirjaliku arvamuse esitanud isikutele. Antsla Vallavalitsus korraldas avaliku väljapaneku tulemuste tutvustamiseks avaliku arutelu 29.03.2023 algusega kell 17.00 Antsla vallamajas, volikogu saalis. Osaleda sai ka veebi vahendusel.
Kokku osales arutelul 18 inimest. Avalikul arutelul tutvustas Antsla Vallavalitsus avaliku väljapaneku kestel esitatud kirjalikke arvamusi ja võetud seisukohti arvamuste kohta. Teemad, mille osas esitati arvamust ja mida käsitleti arutelul olid: Nursipalu harjutusvälja laiendamise vajaduse ja huviala piiri kajastamise võimalusest Antsla valla üldplaneeringus ning arvestada sellega muude maakasutuste planeerimisel; ristipuude kaitse korraldamine; ühe eratee avalike teede kihilt eemaldamine; ohtlike ettevõtete rajamise tingimused; maakasutuse juhtotstarbe muudatused; tingimused arheoloogiatundlikel aladel.
Avaliku väljapaneku ja arutelu tulemusel ei arvestatud Kaitseministeeriumi ettepanekuga kuna Nursipalu harjutusväljaku laiendamise kava üldplaneeringusse kandmine on sisult üldplaneeringu põhilahenduse muutmine. Antsla Vallavalitsus on seisukohal, et kuna Nursipalu harjutusväljaku laiendamise vastu on suur riiklik huvi, siis tuleks selle kavandamisel lähtuda planeerimisseaduse § 27 ning koostada riigi eriplaneering.
Pärast materjalide täiendamist jätkatakse koostööd Keskkonnaametiga Antsla linnas Leese oja ehituskeeluvööndi vähendamise teemal.
Avaliku väljapaneku ja avaliku arutelu tulemuste alusel tehakse üldplaneeringus vajalikud muudatused ning pärast seda esitatakse üldplaneering heakskiitmiseks Rahandusministeeriumile.
Seotud failid:
Antsla valla üldplaneeringu avalik arutelu toimub 29.03.2023 algusega kell 17.00
Ajavahemikul 16.01-16.02.2023 toimus Antsla valla üldplaneeringu avalik väljapanek. Selle aja jooksul oli igaühel võimalus esitada arvamusi ja ettepanekuid. Planeerimisseaduse kohaselt tuleb avaliku väljapaneku järgselt korraldada avalik arutelu, kus antakse ülevaade planeeringulahendusest ja sellele esitatud arvamustest ning kohaliku omavalitsuse seisukohtadest. Arutelule on oodatud ka need, kes oma arvamusi avaliku väljapaneku jooksul kirjalikult ei esitanud.
Antsla vallavalitsus annab teada, et Antsla valla üldplaneeringu avalik arutelu toimub 29.03.2023 algusega kell 17.00 Antsla vallamajas, volikogu saalis.
Arutelul on soovijatel võimalik osaleda veebi vahendusel. Osalemise link
Arutelu kestvus on kuni 1,5 tundi.
Avaliku väljapaneku käigus kirjalikult arvamust esitanud isik võib loobuda oma arvamusest, teatades sellest üldplaneeringu koostamise korraldajale kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis.
Esitatud ettepanekud lisatud failidena.
Seotud failid:
-
muinsuskaitseamet Antsla_valla_YP_KSH_eelnou_kooskolastamine.asice
-
kaitseministeerium.pdf
-
Fwd Antsla valla üldplaneeringu tagasiside - Rande Agro (randeagro@gmail.com) - 2023-01-27 1136.eml
-
FW Päästeameti märkused Antsla valla üldplaneeringu täiendamise vajaduse osas.eml
-
Antsla valla üldplaneeringu vastuvõtmine ja avalik väljapanek_5657 RMK(1).asice
-
schmeiman document muut).pdf
-
Üldplaneering_Antsla Erametsaliit.asice
-
keskkonnaamet Ettepanekud Antsla valla üldplaneeringule.asice
-
Antsla_ÜP_Koostöötabel_märts_2023.pdf
Üldplaneeringu eelnõu ja KSH
Antsla vallavolikogu võttis 20.12.2022 otsusega nr 26 vastu Antsla valla uue üldplaneeringu ja tunnistas nõuetele vastavaks keskkonnamõju strateegilise hindamise aruande.
Üldplaneeringu avalik väljapanek toimub 16.01.-16.02.2023.
Väljapaneku kestel saab esitada arvamusi ja ettepanekui Antsla vallavalitsusele kirjalikult vald@antsla.ee või paberkandjal F. R. Kreutzwaldi tn 1 Antsla linn.
Üldplaneeringu ja keskkonnamõju strateegilise hindamise aruande eelnõu dokumendi failid lisatud allpool ja siit leiad avaliku veebikaardi
Veebikaardil täiendavate kihtide avamiseks vajuta kihi nime ees olevale väikesele kolmnurgale.
Seotud failid:
-
Lisa_8_Pärandkultuuriobjektid.pdf
-
Lisa_4_Antsla_ÜP_alusanalüüs_23022022.pdf
-
Lisa_5_Ülevaade_Antsla_vallast_2020_a_seisuga_05102022.pdf
-
Lisa_1_Rohvevõrgustiku_analüüs_25082022.pdf
-
Lisa_7_Maardlad_ja__mäeeraldised.pdf
-
Lisa_2_Antsla_ÜP_LS_ja_KSH__VTK.pdf
-
Lisa_6_Riiklikud_looduskaitse_ja__kultuuriväärtused.pdf
-
Joonis_3_Taristu_06102022.pdf
-
Joonis_1_Maakasutus_06102022.pdf
-
Joonis_2_Väärtused_ja_piirangud_06102022.pdf
-
Kaspar Kurve Üldplaneeringu seisukohtade vastuskiri.asice
-
Keskkonnaministeerium kooskõlastus.asice
-
Valga vald mittekooskõlastamine.asice
-
Põllumajandus- ja Toiduameti_kooskolastus.asice
-
Muinsuskaitseameti_kooskolastus.asice
-
Keskkonnaameti kooskõlastus.asice
-
Transpordiameti kooskõlastus.asice
-
Kaitseministeerium kooskõlastus.asice
-
Terviseamet kooskõlastus.asice
-
Maa-amet kooskõlastus.asice
-
Maaeluministeeriumi kooskõlastus.asice
-
Võru Vald kooskõlastus.asice
-
Rahandusministeeriumi arvamus.asice
-
MKM kooskõlastus.pdf
-
Airi-Hallik KonnulaTäpsustus üldplaneeringu teksti.pdf
-
RMK seisukohad.asice
-
Lisa_3_Antsla_ÜP_KSH_vastuvõtmisele_19102022.pdf
-
Antsla_ÜP_Koostöötabel_november_2022.pdf
-
Valga vald kooskõlastamine.asice
-
Antsla_ÜP_seletuskiri_detsember_2022.pdf
-
20.12.2022 nr 26 (4).asice
Üldplaneeringu ja keskkonnamõju strateegilise hindamise aruande eelnõu kooskõlastamiseks/arvamuse avaldamiseks
Planeerimisseaduse § 85 kohaselt esitatakse Üldplaneering ja keskkonnamõju strateegilise hindamise aruande eelnõu kooskõlastamiseks ja arvamuse andmiseks planeerimisseaduse § 76 lõikes 1 nimetatud asutustele ning teavitatakse § 76 lõikes 2 nimetatud isikuid ja asutusi võimalusest esitada üldplaneeringu ja keskkonnamõju strateegilise hindamise aruande eelnõu kohta arvamust.
(2) Kui kooskõlastaja või arvamuse andja ei ole 30 päeva jooksul üldplaneeringu ja keskkonnamõju strateegilise hindamise aruande eelnõu saamisest arvates kooskõlastamisest keeldunud või arvamust avaldanud ega ole taotlenud tähtaja pikendamist, loetakse üldplaneering ja keskkonnamõju strateegilise hindamise aruande eelnõu kooskõlastaja poolt vaikimisi kooskõlastatuks või eeldatakse, et arvamuse andja ei soovi nende kohta arvamust avaldada, kui seadus ei sätesta teisiti.
(3) Kui kooskõlastamisel ei viidata vastuolule õigusaktiga või maakonnaplaneeringuga, loetakse üldplaneering kooskõlastatuks. Keskkonnamõju strateegilise hindamise aruande eelnõu kooskõlastamisel hinnatakse aruande eelnõu õigusaktidele vastavust ning selles sisalduvate hinnangute piisavust ja objektiivsust.
Üldplaneeringu ja keskkonnamõju strateegilise hindamise aruande eelnõu dokumendi failid lisatud allpool ja siit leiad avaliku veebikaardi
Veebikaardil täiendavate kihtide avamiseks vajuta kihi nime ees olevale väikesele kolmnurgale.
Seotud failid:
-
Joonis_1_Maakasutus.pdf
-
Joonis_2_Väärtused_ja_piirangud.pdf
-
Joonis_3_Taristu.pdf
-
Lisa_1_Rohevõrgustiku_analüüs_07032022.pdf
-
Lisa_2_Antsla_ÜP_LS_ja_KSH_VTK.pdf
-
Lisa_4_Antsla_ÜP_alusanalüüs.pdf
-
Lisa_6_Riiklikud_looduskaitse_ja_kultuuriväärtused.pdf
-
Lisa_7_Maardlad_ja_mäeeraldised.pdf
-
Lisa_5_Ülevaade_Antsla_vallast_2020_a_seisuga.pdf
-
Lisa_3_Antsla_ÜP_KSH_eelnõu-31.03.2022.pdf
-
Antsla_ÜP_seletuskiri_20mai_2022.pdf
-
Antsla_ÜP_Koostöötabel_19052022.pdf
-
petitsioon KAH aladel.JPG
Antsla valla üldplaneeringu ja keskkonnamõju strateegilise hindamise aruande eelnõu avaliku väljapaneku tulemuste avalikud arutelud
Antsla valla üldplaneeringu ja keskkonnamõju strateegilise hindamise aruande eelnõu avaliku väljapaneku tulemuste
avalikud arutelud toimuvad 20.12.2021
kell 10.00 Tsooru rahvamajas,
kell 13.00 Antsla KSK suures saalis,
kell 16.00 Uue-Antsla rahvamajas.
Seotud failid:
Üldplaneeringu ja keskkonnamõju strateegilise hindamise aruande eelnõu avalik väljapanek toimub 11.10.2021-10.11.2021.
Antsla valla üldplaneeringu planeeringuala suuruseks on kogu Antsla valla territoorium, pindalaga ca 411 km2 (41100 ha). Antsla linn, Kobela alevik, Vana-Antsla alevik ja külad: Anne, Antsu, Haabsaare, Jõepera, Kaika, Kassi, Kikkaoja, Kirikuküla, Koigu, Kollino, Kraavi, Kuldre, Kõlbi, Litsmetsa, Luhametsa, Lusti, Lümatu, Madise, Mähkli, Oe, Pihleni, Piisi, Rimmi, Roosiku, Ruhingu, Savilöövi, Soome, Säre, Taberlaane, Toku, Tsooru, Uhtjärve, Urvaste, Uue-Antsla, Vaabina, Viirapalu, Visela, Ähijärve.
Antsla valla ÜP koostamise eesmärgiks on haldusreformi järgse Antsla valla territooriumi ruumilise arengu põhimõtete ja suundumuste määratlemine 15 aasta perspektiivis. Üldplaneeringu koostamisel on põhifookus valla strateegiliste arengueesmärkide elluviimisel läbi ruumiliste eelduste tagamise, ennekõike ehitustingimuste ja maakasutuse määramise kaudu. Väärtuslike maastike määratlemine, rohevõrgustiku täpsustamine ning tootmismaade määratlemine.
Üldplaneeringu ja keskkonnamõju strateegilise hindamise aruande eelnõu avalik väljapanek toimub 11.10.2021-10.11.2021.
Avalik väljapanek toimub elektrooniliselt valla veebilehel https://antsla.kovtp.ee/uldplaneering ja paberkandjal Antsla valla administratiivhoones, aadressil F. R. Kreutzwaldi tn 1 Antsla linn, Kuldre raamatukogus, aadressil Kuldre küla Kuldre kool, Tsooru raamatukogus, aadressil Tsooru küla Tsooru rahvamaja, lahtioleku aegadel. Avaliku väljapaneku jooksul on igal isikul õigus kirjalikult avaldada üldplaneeringu kohta oma arvamust.
Ettepanekud ja vastuväited esitada kirjalikult Antsla Vallavalitsuse aadressil F. R. Kreutzwaldi tn 1 Antsla linn või e-maili teel: vald@antsla.ee.
Üldplaneeringu ja keskkonnamõju strateegilise hindamise aruande eelnõu dokumendi failid lisatud allpool ja siit leiad avaliku veebikaardi
Veebikaardil täiendavate kihtide avamiseks vajuta kihi nime ees olevale väikesele kolmnurgale.
Seotud failid:
-
vakor385_ÜP eskiisi avalikustamine (1).asice
-
Lisa_4_Antsla_ÜP_alusanalüüs.pdf
-
Lisa_2_Antsla_ÜP_LS_ja_KSH_VTK.pdf
-
Lisa_7_Maardlad_ja_mäeeraldised.pdf
-
Lisa_6_riiklikud_looduskaitse_ja_kultuuriväärtused.pdf
-
Lisa_5_Ülevaade_Antsla_vallast_2020_a_seisuga.pdf
-
Antsla_ÜP_eelnõu.pdf
-
Joonis_1_Maakasutus.pdf
-
Joonis_3_Taristu.pdf
-
Lisa_3_Antsla_ÜP_KSH_eelnõu.pdf
-
Lisa_1_Antsla_ÜP_rohevõrgustiku_analüüs.pdf
-
Joonis_2_Väärtused_ja_piirangud.pdf
-
Antsla_ÜP_Koostöötabel.pdf
Üldplaneeringu koostamine
Üldplaneering seab Antsla valla ruumilise arengu eesmärgid järgnevaks 15 aastaks, vajadusel ka pikemaks ajaks. Kui valla arengukava vastab küsimustele "miks" ja "mida", siis üldplaneering vastab küsimustele "kus" ja "kuidas".
Antsla valla omapära silmas pidades, on valla ruumilisteks vajadusteks:
● Antsla linna arendamine piirkondliku keskusena, kus on kvaliteetsed teenused, kaasaegne avalik ruum ning mitmekesised töökohad.
● Kaasaegse ja toimiva taristu ning heade ühenduste arendamine tagamaks head elukeskkonda kõigis valla piirkondades.
● Ettevõtluse arengu toetamine läbi olemasolevate ja kavandatavate äri- ja tootmispiirkondade maakasutus- ja ehitustingimuste määratlemise.
● Kohaliku pärandi - Tamme-Lauri tamm, Karula rahvuspark, Pokumaa jms - väärtustamine ning kasutamine piirkonna arengu hüvanguks.
Avalikkuse kaasamise ja teavitamise põhimõte
Kohalik omavalitsus peab tagama planeerimismenetluse avalikkuse. Teave planeerimismenetluse ja planeeringu kohta peab olema kõigile tasuta kättesaadav. Antsla Vallavalitsus teavitab avalikkust Antsla valla üldplaneeringu menetlusetappidest ja korraldab planeeringu koostamise käigus planeeringu tutvustamiseks avalikke väljapanekuid ja avalikke arutelusid. Eesmärk on tagada piisav kaasatus. Üldplaneeringuga seonduvad teated avaldatakse Antsla valla kodulehel, maakonnaüleses lehes ja Antsla valla lehes. Igal ühel on õigus osaleda planeerimismenetluses ja sellel ajal avaldada arvamust planeeringu kohta. Isik, kes soovib olla kaasatud planeerimismenetlusse, teatab Antsla Vallavalitsusele oma kontaktandmed ja teadete edastamise viisi (kirjapost või e-post).
7. detsembrist kuni 8. jaanuarini 2021 toimus virtuaalne ideekorje, kus sai oma ideid ja ettepanekuid esitada läbi virtuaalse kaardi.
Saada oma idee või ettepanek maa- ja planeeringute spetsialistile Ester Hommikule e-kirjaga ester@antsla.ee või posti teel aadressil Antsla linn F. R. Kreutzwaldi tn 1. Esitatavaks ideeks sobivad nii valla olemasolevad väärtused (mis kindlasti tuleks säilitada) kui ka vajalikud arengud.
Antsla valla üldplaneeringu lähteseisukohad ja keskkonnamõju strateegilise hindamise väljatöötamise kavatsus
Keskkonnamõju strateegilise hindamise väljatöötamise kavatsuses on märgitud keskkonnamõju hindamise ulatus ning üldplaneeringu rakendamisega eeldatavalt kaasneda võiv oluline keskkonnamõju või selle puudumine, sealhulgas mõju inimese tervisele, piiriülese keskkonnamõju esinemise võimalikkus, võimalik mõju Natura 2000 võrgustiku alale ja muu planeeringu koostamise korraldajale teadaolev asjasse puutuv teave. Keskkonnamõju strateegilise hindamise väljatöötamise kavatsus on aluseks keskkonnamõju strateegilise hindamise aruande koostamisele.
Antsla valla üldplaneeringu LS ja KSH VTK – LISA 2 – ÜLEVAADE ANTSLA VALLAST
Vastavalt planeerimisseaduse § 81 küsis Antsla Vallavalitsus koostöötegijatelt ja kaasatud isikutelt ettepanekuid lähteseisukohtadele ja keskkonnamõju strateegilise hindamise väljatöötamiskavatsusele.
Ettepanekute tegijad, ettepanekud on koondatud tabelisse:
Riigimetsamajandamise keskus, Lennuamet, Terviseamet, Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet, Elering AS, Maanteeamet, Majandus ja Kommunikatsiooniministeerium, Eesti Raudtee, Põllumajandusamet, Maaeluministeerium, Rahandusministeerium, Keskkonnaministeerium, Muinsuskaitseamet, Maa-amet, Keskkonnaamet
Muinsuskaitseamet ristipuudest
Üldplaneeringu koostamise komisjoni moodustamine ja koosseisu kinnitamine
Antsla Vallavalitsuse 29. Mai 2019 a korraldusega nr 2-3/394 moodustati üldplaneeringu koostamise komisjon, kuhu kuuluvad:
1. vallavanem Avo Kirsbaum;
2. abivallavanem Kurmet Müürsepp; (komisjoni esimees)
3. majandusnõunik Rain Ruusa;
4. arenguspetsialist Kalev Joab;
5. keskkonnaspetsialist Liana Neeve;
6. maa- ja planeeringute spetsialist Ester Hommik
Komisjoni ülesanneteks on aidata igakülgselt kaasa üldplaneeringu koostamisele ja huvide tasakaalustamisele, analüüsida ja kontrollida koostatava üldplaneeringu ettepanekuid, teha ettepanekuid valla tasakaalustatud ruumiliseks arenguks, planeeringu koostamise korraldamiseks ning avalikkuse kaasamiseks. Komisjoni seisukoha alusel kujundatakse Antsla valla arvamus planeeringu või esitatud ettepanekute ja arvamuste kohta. Komisjoni esimees võib kaasata komisjoni töösse ülesannete täitmiseks erinevate valdkondade spetsialiste.
Üldplaneeringu koostamisel aluseks võetavad juhendid, uuringud ja dokumendid
Üleriigiline planeering Eesti 2030+
Kõik, mis vaja ruumilise planeerimise mõistmiseks ja planeerimisseadusest aru saamiseks Nõuandeid üldplaneeringu koostamiseks
Rohevõrgustiku planeerimisjuhend
Suunised kahanevate piirkondade säästlikuks ruumiliseks planeerimiseks
Taluarhitektuuri väärtused ja miljööväärtuslike alade planeerimispraktika Eesti maapiirkondades
20. sajandi väärtuslik arhitektuur
Asustuse arengu suunamise ülesande lahendamise võimalused maakonnaplaneeringus Transpordi arengukava 2014-2020
Ülevaade potentsiaalsete reisirongiliikluse kasutajate hulgast ja tagamaast
Peamised väljakutsed ja poliitikasoovitused kohaliku omavalitsuse ja regionaaltasandi arengus Üleujutusega seotud riskide maandamiskava ja kliimamuutustega kohanemise arengukava
Eesti Keskkonnastrateegia aastani 2030
Kliimamuutuste mõjuga kohanemise arengukava aastani 2030
Antsla valla üldplaneeringu ja keskkonnamõju strateegilise hindamise algatamine
Antsla Vallavolikogu otsustas 25.09.2018 otsusega nr 67 algatada Antsla valla üldplaneeringu ja keskkonnamõju strateegilise hindamise.
Üldplaneeringu koostamise eesmärgiks on kogu omavalitsuse territooriumi ruumilise arengu põhimõtete ja suundumuste määramine, üldplaneeringu elluviimisega kaasneva olulise keskkonnamõju tuvastamine ning leevendavate meetmete leidmine.
Seotud failid:
Antsla valla kehtiv üldplaneering 1
Seotud failid:
-
Antsla_YP_tekst_11-06-2012a.pdf
-
Antsla_YP_KSH_14.08.12a.pdf
-
ANTSLA_YP_KOBELA_10.09.12a.pdf
-
ANTSLA_YP_VANA_ANTSLA_10.09.12a.pdf
-
ANTSLA_YP_TSOORU_10.09.12a.pdf
-
ANTSLA_YP_ANTSLA_LINN_10.09.12a.pdf
-
ANTSLA_YP_HAABSAARE_KAIKA_10.09.12a.pdf
-
ANTSLA_YP_POHIJOONIS_10.09.12a.pdf
-
ANTSLA_YP_KESKKONNATINGIMUSED_10.09.12a.pdf
-
ÜP kehtestamine määrus 13.pdf