Kaasav eelarve 2017

6.11.17

Kaasav eelarve on paljudes riikides ja Eesti omavalitsustes kasutatav menetlus, kus kohalik kogukond saab omavalitsuse eelarve koostamisel teatud summa osas kaasa rääkida. 2017. aastal on selline võimalus ka Antsla valla elanikel. Valla eelarves antakse valla elanikele võimalus otsustada, milleks kasutatakse 10 000 eurot.

Kuni 23. jaanuarini kestnud ideevooru eesmärgiks oli saada ettepanekuid Antsla valla elukeskkonda ilmestavate objektide rajamiseks, mis seostuksid Antsla valla arengukavaga või mõne olemasoleva objekti kaasajastamisega. 

Allpool saab tutvuda ideevooru raames esitatud ettepanekutega.Juuresolevad fotod on illustratiivsed. Lehe lõpus on link mis suunab hääletamise lehele. Hääletada saab id-kaarti või mobiil-id rakendust kasutades. 02.-12. veebruarini 2017.a.

Laste mänguväljak Antsla linna

 

Antsla Laululava korda

On pandud uued pingid, uued lavalauad. Nüüd oleks aeg ka trepiastmed ja tellisseinad korda saada, kuna needki on lagunemas ja suurimad üritused Kevadpidu ja Romuralli ja võibolla mõned teisedki esinejad aasta jooksul on just meie laululaval ja kellele ikka lagunenud seinade ja auklike trepiastmetega lava väga toredana meelde jääb.

Antsla linna piiril, peamiste sissesõiduteede (Veski tn, Kreutzwaldi tn ja Metsa tn) heakorrastamine ja kujundamine.

Meeldivalt kujundatud ja heakorrastatud sissesõidud (koos tervitava sõnumiga) tekitavad positiivse emotsiooni nii kohalikes inimestes kui külalistes. Aitaks kaasa ka Antsla, kui keskuse, maine, tuntuse suurendamisele.Paljud väiksemad ja suuremad asulad on sellist kujundusvõtet edukalt kasutanud, sageli lisatakse kujundusse mõni hooajaline detail (nt suvel või jõulude ajal). On väga lihtsaid kujunduselmente (nt Võru linna sissesõidul), aga ka meeleolukamaid (nt, Abja-Paluoja, Karksi-Nuia, Tartu linnas Viljandi mnt sisenemisel). Kujundused peaksid kõiges kolmes punktis olema ühtsed ja sobituma Antsla linna üldise heakorra ja haljastuse põhimõtetega.

Laululava koos tantsuplatsiga Tsooru Rahvamaja juurde

Selle tegevusega oleks võimalik korraldada Tsoorus vabaõhu üritusi ja ei peaks liigset kulutust tegema lava rendiks ja paigalduseks. Lihtsam oleks ka majandada elektriga, sest külaplatsile paigaldatud elektri ampritest ei piisa bändi ja valgustuse jaoks. Lisaks saaks ära kasutada ka rahvamaja wc. Esinejad saaksid riideid vahetada rahvamajas sees ja pääseksid lavale uksest, mis asub saali Antsla poolses küljes.

Tsooru bussijaama- kaupluse ja järveäärse valgustuse rajamine

Mõned aastad tagasi viis Antsla Vallavalitsus õpilasliini kokku maakonna bussiliiniga, mis oli igati mõistlik tegu, aga siinkohas suurenes õpilaste koolitee ohutuse risk. Selle projektiga on plaanis valgustada koolilaste koolitee.

Antsla Gümnaasiumi võimlasse kaasaegse multifunktsionaalse tabloo soetamine

Antsla Gümnaasiumi võimla on aktiivses avalikus kasutuses. Hommikupoolikul toimuvad kehalise kasvatuse tunnid, hiljem toimuvad erinevate spordialade treeningringid. Õhtul toimuvad täiskasvanute võrkpalli ja korvpalli treeningud. Võimlas korraldatakse võistlusi valla, maakonna ja ka kogu riigi tasandil. Võimla on liikumist ja sporti harrastavatele inimestele Antsla valla visiitkaardiks. Valla arengukava näeb vajadust panustada spordi- ja kultuuritaristu parendamisse.

Peegelsein KSK spordisaali
 
Peegelsaal on vajalik eelkõige Antsla vallas tegutsevatele tantsijatele. Peegli ees tantsides areneb tantsija kõige enam, kontrollides enda rühti ja harjutuste õiget sooritust. Nähes enda arengut läbi oma silmade oskab tantsija paremini ise ennast parandada. Meie vallas on vähemalt neli tantsutruppi, kes kõik saaksid seda kasutada! Samuti peegli ette kinnitatav balletistange parandaks tantsijate tehnilist taset. Stange on ideaalne ka venitamiseks. Samas on igasuguseid treeninguid peegelsaalis parem teha, näiteks aeroobika, zumba ja võimlemistreeninguid. Ka kehalise kasvatuse tundides on õpilastel võimalus oma kehahoiakut peegli abil kontrollida. Peegli ees on palju parem trenni teha! 
Hetkel tundub kõige parema ruumina peegelsaaliks KSK-s oleva spordisaali tagumisse seina. Seal oleks see kõigile kättesaadav!

 

Hääletamine on lõppenud Tulemused