« Tagasi

Uma Pido liikumissari jõuab Urvaste kihelkonda

11. novembril kell 11.00 algab Antsla kultuurikeskuse juures võrokeelse laulupeo Uma Pido liikumissarja "Lövvämi tii Umalõ Pidolõ!" järjekordne retk.

"Lövvämi tii Umalõ Pidolõ!" on liikumispäevade sari, mis juhatab teed järgmisel aastal toimuvale kuuendale võrukeelsele Uma Pidole. Sel teekonnal käiakse kõigis kaheksas Vana-Võromaa kihelkonnas ja ka Setomaal. 11. novembril on järg Urvaste kihelkonna käes.

Õpime koos selgeks ühe Urvaste kihelkonna laulumängu, mille eestvedajaks on Meelika Hainsoo. Osalejad saavad kaasa mõelda ühe väärtuspõhise küsimuse üle, mille on kokku pannud Tartu Ülikooli eetikakeskus. Liikumispäevast osavõtjad saavad kaardi abil üles leida ja uudistada põnevaid kohti Antsla kandis. 

Algajatele antakse kaardiga liikumiseks ka väike väljaõpe. Raja ettevalmistaja Sixten Sild julgustab kõiki liikumispäevadest osa võtma öeldes, et kui sul on vähegi maadeavastaja geeni ja huvi kodukoha vastu, siis on see üritus on jõukohane kõigile. 

Retk kestab keskmiselt 3-4 tundi, kuid kogu raja läbimine pole kohustuslik. Oluline on hea tuju ja liikumine värskes õhus.

Parema korralduse huvides palume ennast eelnevalt registreerida siin: bit.ly/47qsGsT

Rohkem infot saab liikumispäevade kohta: https://umapido.ee/et/siht/ ja https://www.facebook.com/umapido5