« Tagasi

Võru maakonna aasta ema 2023 on Signe Hellamaa

Võru maakonna aasta ema tiitel anti sel aastal Antsla vallas elavale suurpere emale Signe Hellamaale, kes on ema kaheksale lapsele ja vanaema 21 lapselapsele. Tänukirja pälvisid veel 11 Võru maakonna tubli ema.

Tänasel emadepäeval tähtsat tiitlit kandvale Signe Hellamaale, jagub perel kiidusõnu. Lähedaste sõnul on ta külalislahke, hooliv, abivalmis, toetav, kogukonna abivajajaid märkav ja abistav ning alati valmis kuulama ja hingehoidlikult toetama. Ta on olnud alati ettevõtlik ja töökas.

Laste sõnul pole ühtegi sünnipäeva ega tähtpäeva kui ema ei küpseta kooki ja laud on alati hea paremaga kaetud. Armastuse töö vastu on ta leidnud läbi Antsla EKB Koguduse, olles seal sotsiaaltöö valdkonnas humanitaarabi jagaja. Tal jätkub head energiat, lennukaid ideid, mis julgustab nii tema enda lapsi kui ka paljusid teisi tema ümber.

"Lapselapsed kutsuvad tema kodu kui "vanaema lasteaed", kuhu nüüd laste enda lapsed kokku käivad, sest tänu sellele, et lastel on selline vanaema, on lapsed saanud lõpetada oma koolid ja on saanud head haridused, et oma elus edukalt hakkama saada," olid lapsed oma ema kirjelduseks öelnud. Lapsed mõistavad, et emale pole see oma tööde ja tegemiste kõrvalt kerge olnud.

Tänavu esitati Võru maakonna aasta ema tiitlile 12  kandidaati.

Aasta ema 2023 tiitli ja tänukirjad andis üle Võru maakonna aasta isa 2022 Kalvi Kõva eile Võru Kandles toimunud emadepäeva kontserdil "See vaid kes hoolib". Hetke tähistamiseks kinkis Võru Coop tunnustatud emadele tordi. Tänavu esitati Võru maakonna aasta ema tiitlile 12  kandidaati.

Emadepäeva puhul tublide emade märkamine ja tunnustamine on Võru maakonnas iga-aastase traditsioon. Konkursi aasta ema tunnustamiseks kuulutab välja Võrumaa Arenduskeskus koostöös Võru maakonna omavalitustega.

Võru maakonna Aasta ema aunimetust on Võrumaal välja antud aastast 2002. Varasemalt on aasta ema tiitli pälvinud Ulvi Toomik, Tiia Must, Ene Laube, Hille Saarepuu, Kaja Klooren, Mirjam Dremljuga, Ülle Mõttus, Reet Kangro, Laine Värnik, Klarika Hirv, Katrin Parv, Airi Grossberg, Anneli Hollas, Inge Järvpõld, Tiiu Must, Janyka Vellak, Jane Soe, Marju Parv, Mai Kurrikoff, Katrin Roop. Eelmisel aastal pälvis tiitli Helve Einla.